Co jest naszym celem?
Promocja idei ekonomii społecznej, działalności podmiotów ekonomii społecznej (PES) i przedsiębiorstw społecznych (PS) oraz kształtowanie kompetencji przedsiębiorczych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.
Jak zrobimy to wspólnie?
Wydarzenie będzie realizowane corocznie w latach 2024-2028.
Spotkanie informacyjno-edukacyjne:
Poinformowanie o założeniach i szczegółach konkursu, zapoznanie zainteresowanych szkół z tematem przedsiębiorczości społecznej i społecznie odpowiedzialnego biznesu.
Konkurs Podkarpackie Mistrzostwa Ekonomii Społecznej z wykorzystaniem symulatora biznesu:
Konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa podkarpackiego, którzy chcą sprawdzić się jako właściciele własnego biznesu. Polega na wdrożeniu narzędzia symulacji prowadzenia innowacyjnego przedsiębiorstwa z elementami przedsiębiorczości społecznej w formie gry online, która będzie narzędziem dydaktycznym, kształcącym postawy i kompetencje przedsiębiorcze uczniów. Udział w przedsięwzięciu może ułatwić w przyszłości założenie i zarządzanie własną firmą, a także zwrócić uwagę na społeczne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas rozgrywek eliminacyjnych zespoły uczestników wcielą się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw i przez ponad miesiąc będą podejmować realistyczne decyzje biznesowe zbliżone do podejmowanych przez menedżerów w podobnie funkcjonujących przedsiębiorstwach w rzeczywistości.
Konferencja zamykająca w formie stacjonarnej informująca o wynikach konkursu wraz z uroczystym wręczeniem nagród:
Najlepsze zespoły uczniowskie zostaną zaproszone na finał, który odbędzie się w formie stacjonarnej. Dla zwycięskich zespołów przewidziano nagrody. Działanie ma charakter upowszechniający wiedzę o ekonomii społecznej wśród młodzieży.
Szkolenia na temat przedsiębiorczości społecznej:
Szkolenia dotyczące wprowadzenia do ekonomii społecznej, przedsiębiorczości społecznej, prowadzenia i zakładania spółdzielni socjalnych, społecznie odpowiedzialnego biznesu, wykorzystywania zasobów lokalnych w prowadzeniu działalności oraz dobrych praktyk przedsiębiorstw społecznych będą realizowane przy udziale praktyków i ekspertów.
Jakie są korzyści z udziału w wydarzeniu?
- Uczestnictwo w grze symulacyjnej dotyczącej prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego.
- Nagrody dla zwycięzców gry symulacyjnej.
- Uczestnictwo w szkoleniach z przedsiębiorczości społecznej.
- Podniesienie kompetencji decyzyjnych przez uczniów.
Wszystkie formy wsparcia są bezpłatne dla uczestników wydarzenia.
Kto jest odbiorcą wydarzenia?
Zespoły uczniowskie z nauczycielami szkół ponadpodstawowych.
Liczba miejsc na 1 wydarzeniu jest ograniczona do 50 zespołów!
Do pobrania: