Skip to content

Działania edukacyjne na uczelniach

zdjęcie przedstawia studentów na zajęciach

Co jest naszym celem?

Promocja i upowszechnienie wiedzy o ekonomii społecznej wśród studentów, a także pracowników naukowych oraz akademickich Biur karier na 4 wybranych uczelniach w województwie podkarpackim poprzez realizację działań edukacyjnych, w tym debaty na temat przedsiębiorczości społecznej i korzyści wynikających z pracy w sektorze ekonomii społecznej.

Jak zrobimy to wspólnie?

Prelekcja o kluczowych pojęciach i definicjach w ekonomii społecznej pokazana w przystępny sposób (pigułka wiedzy):

Zapoznanie ludzi młodych z podstawowymi pojęciami ekonomii społecznej, reintegracji społecznej i zawodowej, definicjami podmiotów ekonomii społecznej (PES) i przedsiębiorstw społecznych (PS) w świetle obowiązującej ustawy o ekonomii społecznej.

Prezentacje studiów przypadków i projektów innowacyjnych w obszarze rozwoju ekonomii społecznej i usług społecznych:

Zapoznanie ludzi młodych z rolą podmiotów ekonomii społecznej (PES), w tym przedsiębiorstw społecznych (PS), pokazanie różnic między przedsiębiorstwami społecznymi, a tradycyjnymi firmami na przykładach przedsiębiorstw społecznych, które odniosły sukces w Polsce i na świecie.

Panel tematyczny z udziałem kilku prelegentów i ekspertów z różnych dziedzin ekonomii społecznej z możliwością zadawania pytań przez uczestników:

Uświadomienie młodzieży jaka jest i może być ich rola w ekonomii społecznej, pokazanie możliwości zaangażowania ludzi młodych w działania na rzecz swojej społeczności (na przykładzie wolontariatu, zakładania własnych inicjatyw itp.). Dyskusja o przedsiębiorczości społecznej i korzyściach wynikających z pracy w tym sektorze dla ludzi młodych oraz o wyzwaniach stojących dziś przed sektorem ekonomii społecznej.

Realizacja zajęć odbędzie się w okresie trwania roku akademickiego!

Jakie są korzyści z udziału w wydarzeniu?

  • Uczestnictwo w atrakcyjnych zajęciach edukacyjnych.
  • Możliwość zabrania głosu we wspólnej dyskusji.
  • Materiały informacyjne niezbędne do utrwalania wiedzy o ekonomii społecznej.

Wszystkie formy wsparcia są bezpłatne dla uczestników wydarzenia.

Kto jest odbiorcą wydarzenia?

  • Studenci;
  • Pracownicy naukowi;
  • Pracownicy Biur Karier.

Liczba miejsc na 1 wydarzeniu jest ograniczona do 80!

 

 

 

 

 

 
The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility. Skip to content