Co jest naszym celem?
Promocja i upowszechnienie wiedzy o ekonomii społecznej wśród studentów, a także pracowników naukowych oraz akademickich Biur karier na 4 wybranych uczelniach w województwie podkarpackim poprzez realizację działań edukacyjnych, w tym debaty na temat przedsiębiorczości społecznej i korzyści wynikających z pracy w sektorze ekonomii społecznej.
Jak zrobimy to wspólnie?
Prelekcja o kluczowych pojęciach i definicjach w ekonomii społecznej pokazana w przystępny sposób (pigułka wiedzy):
Zapoznanie ludzi młodych z podstawowymi pojęciami ekonomii społecznej, reintegracji społecznej i zawodowej, definicjami podmiotów ekonomii społecznej (PES) i przedsiębiorstw społecznych (PS) w świetle obowiązującej ustawy o ekonomii społecznej.
Prezentacje studiów przypadków i projektów innowacyjnych w obszarze rozwoju ekonomii społecznej i usług społecznych:
Zapoznanie ludzi młodych z rolą podmiotów ekonomii społecznej (PES), w tym przedsiębiorstw społecznych (PS), pokazanie różnic między przedsiębiorstwami społecznymi, a tradycyjnymi firmami na przykładach przedsiębiorstw społecznych, które odniosły sukces w Polsce i na świecie.
Panel tematyczny z udziałem kilku prelegentów i ekspertów z różnych dziedzin ekonomii społecznej z możliwością zadawania pytań przez uczestników:
Uświadomienie młodzieży jaka jest i może być ich rola w ekonomii społecznej, pokazanie możliwości zaangażowania ludzi młodych w działania na rzecz swojej społeczności (na przykładzie wolontariatu, zakładania własnych inicjatyw itp.). Dyskusja o przedsiębiorczości społecznej i korzyściach wynikających z pracy w tym sektorze dla ludzi młodych oraz o wyzwaniach stojących dziś przed sektorem ekonomii społecznej.
Realizacja zajęć odbędzie się w okresie trwania roku akademickiego!
Jakie są korzyści z udziału w wydarzeniu?
- Uczestnictwo w atrakcyjnych zajęciach edukacyjnych.
- Możliwość zabrania głosu we wspólnej dyskusji.
- Materiały informacyjne niezbędne do utrwalania wiedzy o ekonomii społecznej.
Wszystkie formy wsparcia są bezpłatne dla uczestników wydarzenia.
Kto jest odbiorcą wydarzenia?
- Studenci;
- Pracownicy naukowi;
- Pracownicy Biur Karier.
Liczba miejsc na 1 wydarzeniu jest ograniczona do 80!