Spółdzielnia socjalna REVITAL « Ekonomia Społeczna

Spółdzielnia socjalna REVITAL

DANE KONTAKTOWE

Ul. Trembeckiego 11, 35-234 Rzeszów

Telefon: 608 488 728

E-mail: mike@revital-med.pl

strona www: revital-med.pl

rok rozpoczęcia działalności: 2013

zakres oferowanych usług:

  • Oferujemy szeroki zakres ćwiczeń rehabilitacyjnych w ramach rehabilitacji środowiskowej, oraz wykonanie zabiegów fizykoterapeutycznych w domu pacjenta. Nasi fizjoterapeuci są świetnie przygotowani do pracy z pacjentem w warunkach domowych, a ich doświadczenie i urządzenia dedykowane są do pracy w terenie co sprawia, że taki rodzaj fizjoterapii jest równie efektywny jak terapia w gabinecie i bardzo komfortowa dla pacjenta, nie wymaga bowiem dojazdu do gabinetu.
  • Oferujemy profesjonalną opiekę nad osobami obłożnie chorymi, po zabiegach operacyjnych, unieruchomionymi po wypadku czy dotkniętymi przewlekłymi chorobami jak np.: cukrzyca, choroby serca, Alzheimer, Parkinson, osteoporoza i inne. Rehabilitacja środowiskowa to świadczenie opieki zdrowotnej udzielanej w miejscu zamieszkania pacjenta, który nie chce lub nie ma możliwości dotarcia do placówki rehabilitacyjnej.
  • Oferujemy fizjoterapię w domu pacjenta. Przyjeżdżamy na miejsce z niezbędnym sprzętem i urządzeniami do fizykoterapii. W przypadku rekonwalescencji pacjenta po powrocie ze szpitala do domu, w ogólnej słabej kondycji mięśni, czy stawów lub w okresie gojenia unieruchomionego po urazie stawu lub kończyny pojawia się potrzeba zastosowania rehabilitacji w warunkach domowych. Rehabilitacja w domu pacjenta zapewnia mu komfortowe warunki i sprzyjającą atmosferę. Nasi fizjoterapeuci mają okazję pomóc pacjentowi w czynnościach codziennych i nauczyć nowych nawyków sprzyjających rehabilitacji w jego naturalnych warunkach. Oferujemy bezpłatny dojazd naszych rehabilitantów do domów pacjentów na terenie całego Rzeszowa. Rehabilitacja w domu pacjenta dostosowana jest do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego klienta-rekonwalescenta. W niektórych okolicznościach wręcz niezbędnym jest podjęcie natychmiastowej rehabilitacji domowej, co przekłada się na szybsze np. przywrócenie sprawności i pomoże na możliwie najszybszy powrót pacjenta do zdrowia.

Rehabilitacja wykonywana jest min na rzecz osób:
– po udarach
– po urazach neurologicznych
– po wypadkach komunikacyjnych
– po urazach ortopedycznych
– po zabiegach operacyjnych
– po wszczepieniu endoprotez.

Osoby w trakcie choroby, rekonwalescencji i rehabilitacji wymagają często różnych form pomocy. Jedną z nich jest czasowa opieka domowa w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb pacjenta. W poważniejszych przypadkach niezbędna jest domowa opieka stała. Nasze usługi świadczymy w oparciu o wytyczne, zapotrzebowanie i wymagania Klientów – Pacjenta i jego Opiekunów. Nasza opieka jest elastycznie dopasowywana do indywidualnego przypadku. Wspólnie z Podopiecznym i jego Rodziną ustalamy zakres, termin, czas i sposób sprawowania opieki. Dostosowujemy się do indywidualnych preferencji i trybu życia  Podopiecznego oraz jego bliskich. Drugim celem jest pomoc w zaoszczędzeniu czasu pacjenta i zwiększenie komfortu z korzystania z zabiegów pielęgnacyjno-rehabilitacyjnych. W czasie globalnego zabiegania i wrażenia „kurczącego się czasu” ma to szczególne znaczenie dla rodziny
i opiekunów chorego, którzy muszą poradzić sobie z niełatwą logistyką i ciągłym niedoczasem.

Zakres czynności wykonywanych w ramach usługi „Opieka domowa osób starszych i niepełnosprawnych” jest szeroki i zależy od konkretnego przypadku, od danej sytuacji. Standardowe czynności to: pomoc w toalecie podopiecznego chodzącego lub toaleta chorego leżącego, zmiana bielizny osobistej i pomoc w ubieraniu, zmiana bielizny pościelowej, słanie łóżka, układanie chorego w łóżku, czynności przeciwodleżynowe, pomoc w spożywaniu posiłków, pomoc przy uruchamianiu podopiecznego, rehabilitacja domowa, nadzór nad zażywaniem leków zalecanych przez lekarza prowadzącego, utrzymanie porządku i estetyki w pokoju Podopiecznego.

klienci: klienci indywidualni

DODATKOWE INFORMACJE: 

Naszą misją jest otoczenie troską i uwagą osoby doświadczone chorobą, cierpieniem, dolegliwościami wieku starszego. Ale chcemy udzielić wsparcia także ich opiekunom, rodzinom, zmagającym się także z trudnymi uczuciami, jakimi są bezradność, bezsilność, chęć przyniesienia ulgi w bólu i dyskomforcie, jaki znosi ich bliski, chory człowiek. Oferując wygodne dla Klientów usługi na telefon, w domu pacjenta, świadczone przez przygotowany do tego zespół profesjonalistów, stajemy niejako bliżej problemów indywidualnego człowieka, czy całej rodziny dotkniętej problemem zdrowotnym, a często dramatem zupełnej utraty sprawności. Jesteśmy po to, by ułatwić Choremu i jego Rodzinie trudną codzienność i pokonać utrudnienia, które czasem wydają się nie do przeskoczenia.