Ekonomia społeczna w praktyce, czyli Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej « Ekonomia Społeczna

Ekonomia społeczna w praktyce, czyli Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej

Dodano 13 kwietnia 2022

Przed nami 2 edycja konkursu ekonomicznego – Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej z wykorzystaniem branżowych symulacji biznesowych. W konkursie wezmą udział uczniowie szkół średnich z województwa podkarpackiego, którzy będą się wcielać się w role współwłaścicieli wirtualnych firm. Konkurs organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Revas Sp. z o.o. w ramach projektu „Koordynacja sektora ekonomii społecznej w województwie podkarpackim w latach 2020-2022” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP na lata 2014-2020”.

Celem konkursu jest promocja idei ekonomii społecznej, działalności przedsiębiorstw społecznych oraz kształtowanie kompetencji przedsiębiorczych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych
z województwa podkarpackiego. W czasie rozgrywki eliminacyjnej gracze będą zakładać biura podróży i podejmować realne decyzje biznesowe.

Rekrutacja do drugiej edycji konkursu trwała od 21 marca do 10 kwietnia. O przyjęciu decydowała kolejność zgłoszeń. Tym razem w grze weźmie udział 61 zespołów z 37 szkół. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Patroni medialni Konkursu to Polskie Radio Rzeszów S.A. oraz Nowiny 24, Nowiny Gazeta Codzienna.

Startujemy już we wtorek 19.04.2022 o godz. 14:00 konferencją otwierającą Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej, podczas której zostanie przedstawiona idea przedsięwzięcia i jego plan na najbliższe tygodnie.

W trakcie konferencji głos zabiorą:

Jerzy Jęczmienionka – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej 
Laura Starowiejska – Założycielka Fundacji Lanka, przedsiębiorstwa społecznego
Wojciech Pitura – Prezes Zarządu Revas Sp. z o.o.

Plan konferencji – do pobrania

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji wszystkich uczestników mistrzostw, ich opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych tematem przedsiębiorczości społecznej.

W trakcie konferencji pojawią kluczowe informacje na temat przebiegu konkursu.

Data: 19.04.2022 (wtorek)

Godzina: 14:00 – 15:30 Link do konferencji:

Więcej informacji o konkursie, regulamin konkursu, materiały oraz harmonogram rund decyzyjnych na stronie https://revas.pl/pmps/

Dla zwycięzców zaplanowano atrakcyjne nagrody: sprzęt elektroniczny oraz roczny abonament dla szkoły zwycięskiego zespołu na dostęp do branżowej symulacji biznesowej.

Plakat promujący – do pobrania